Fotografia pejzażowa

Fotografie Inez Baturo, Tekst Naomi Rosenblum (USA)

Piękna książka albumowa – cena 85 PLN

Zamówienia mailowo – info@fundacja-centrum-fotografii.org

Inez Baturo fotografuje, żeby dać świadectwo i pozwolić innym poznać świat poprzez „jej pejzaż”, mniej lub bardziej rozpływający się, cieniowany, delikatny, zacierający się i wyłaniający się w czarodziejskiej atmosferze, magicznie odzwierciedlając jej stan ducha.

Franco Fontana, fotografik (Włochy)

Fotografia pejzażowa Inez Baturo jest niezwykle czysta i klarowna. Obrazy opowiadają nie tyle o świecie w jakim żyjemy, ale o świecie, w jakim chcielibyśmy być. Jej zdjęcia są pełne emocji, a równocześnie są ponadczasowe. Wiele z nich jest tak prostych, czystych i klarownych jak japońska poezja haiku. Inez Baturo jest wierna tradycyjnej fotografii i pozwala oczarować się pięknem polskich gór. Kolory jej zdjęć są stonowane, a głębię tworzą góry, drzewa, słupy światła, które z reguły są monochromatyczne. Poczucie piękna jest u artystki tak silne, że odbiorca, patrzący na jej zdjęcia, czuje to uniesienie, które towarzyszy jej, kiedy naciska spust migawki.

Stefan Bremer, fotografik (Finlandia)

Świat Inez

Ona, która nas zaprasza do odwiedzenia swego świata. Odnajduje światło tam, gdzie łączy się niebo z ziemią. Magia jej wizualnych ścieżek zamienia światło w coś nadzwyczajnego, a przestrzeń jest nieskończona. Spacer z nią…

José Luis Raota, fotografik (Argentyna)

Fotografie te wyrażają głębokie poczucie jedności ze światem naturalnym. Inez potrafi uchwycić tajemniczość i wspaniałość świata, w którym wszyscy żyjemy i sprawia, że czujemy się z nim połączeni. Jej wyczucie światła i przestrzeni pobudza te zdjęcia do życia i sprawia, iż chciałabym osobiście doświadczyć takich chwil.

Ami Vitale, fotografik (USA)

Patrząc na fotografie Inez Baturo wyczuwa się spokój i harmonię. Swoją wrażliwością, Inez prowadzi nas drogą od zdjęć pejzażowych do fotografii artystycznej, dając nam wiarogodne przykłady na to, jak Pejzaż znalazł swoją drugą połówkę w fotografce, odzwierciedlającej swą duszę w tych pracach. Patrząc na jej zdjęcia śnimy razem z nią na jawie. Jej fotografie są dowodem na to, że zamiast rozważać teoretycznie, o czym mówi dzisiaj fotografia powinniśmy zaufać samym zdjęciom. Dlatego oddajmy się przyjemności obcowania z artystycznymi pejzażami Inez Baturo.

Peter Korniss, fotografik (Węgry)