Fotografie: Inez Baturo
Cena 85 zł
Tekst Naomi Rosenblum
Format 288 x 275 mm, 120 stron, 110 fotografii, oprawa twarda
Edycja limitowana
Zamówienia: info@fundacja-centrum-fotografii.org

„Inez Baturo fotografuje, żeby dać świadectwo i pozwolić innym poznać świat poprzez „jej pejzaż”, mniej lub bardziej rozpływający się, cieniowany, delikatny, zacierający się i wyłaniający się w czarodziejskiej atmosferze, magicznie odzwierciedlając jej stan ducha.”

~Franco Fontana, fotografik (Włochy)

 

„Fotografia pejzażowa Inez Baturo jest niezwykle czysta i klarowna. Obrazy opowiadają nie tyle o świecie w jakim żyjemy, ale o świecie, w jakim chcielibyśmy być. Jej zdjęcia są pełne emocji, a równocześnie są ponadczasowe. Wiele z nich jest tak prostych, czystych i klarownych jak japońska poezja haiku. Inez Baturo jest wierna tradycyjnej fotografii i pozwala oczarować się pięknem polskich gór. Kolory jej zdjęć są stonowane, a głębię tworzą góry, drzewa, słupy światła, które z reguły są monochromatyczne. Poczucie piękna jest u artystki tak silne, że odbiorca, patrzący na jej zdjęcia, czuje to uniesienie, które towarzyszy jej, kiedy naciska spust migawki.”

~Stefan Bremer, fotografik (Finlandia)

 

„Świat Inez

Ona, która nas zaprasza do odwiedzenia swego świata. Odnajduje światło tam, gdzie łączy się niebo z ziemią. Magia jej wizualnych ścieżek zamienia światło w coś nadzwyczajnego, a przestrzeń jest nieskończona. Spacer z nią…”

~José Luis Raota, fotografik (Argentyna)

„Fotografie te wyrażają głębokie poczucie jedności ze światem naturalnym. Inez potrafi uchwycić tajemniczość i wspaniałość świata, w którym wszyscy żyjemy i sprawia, że czujemy się z nim połączeni. Jej wyczucie światła i przestrzeni pobudza te zdjęcia do życia i sprawia, iż chciałabym osobiście doświadczyć takich chwil.”

~Ami Vitale, fotografik (USA)

 

„Patrząc na fotografie Inez Baturo wyczuwa się spokój i harmonię. Swoją wrażliwością, Inez prowadzi nas drogą od zdjęć pejzażowych do fotografii artystycznej, dając nam wiarogodne przykłady na to, jak Pejzaż znalazł swoją drugą połówkę w fotografce, odzwierciedlającej swą duszę w tych pracach. Patrząc na jej zdjęcia śnimy razem z nią na jawie. Jej fotografie są dowodem na to, że zamiast rozważać teoretycznie, o czym mówi dzisiaj fotografia powinniśmy zaufać samym zdjęciom. Dlatego oddajmy się przyjemności obcowania z artystycznymi pejzażami Inez Baturo.”

~Peter Korniss, fotografik (Węgry)